Ieškantiems aiškumo
Daug kas, ką rasite “Kūrybiniame Prote” pareikalaus kažkokio lygio pastangų: noro mokytis, introspektyvaus žvilgsnio į save, analizės bei strategavimo, neretai - drąsos įžengti į naują pasaulėžiūrą. Tai - tobula terpė tiems, kurie jau kurį laiką žino ką daro kūrybinėje srityje ir siekia formuoti efektyvesnį individualų kūrybinį verslą.
Tačiau ne visuomet esame ten, kur norime būti ir ne visada gebame priimti informaciją taip lengvai, kaip ji surašyta ant popieriaus. Kartais vos keli neatsakyti klausimai neleidžia žengti žingsnio, kuris, nors ir pasiekiamas ranka, nėra pasiekiamas jau šiandien.
Turintiems degančių klausimų
Jei turite degančių klausimų apie individualaus kūrybinio verslo valdymą, juos galite užduoti paspaudę šią nuorodą.
Jūsų klausimai ir abejonės suteiks galimybę individualiau pažvelgti į šiuo metu aktualias temas ir formuoti Kūrybinio Proto straipsnių eigą.
Aiškumo beieškantiems
Su kokiomis abejonėmis susiduria individualus kūrybinis verslininkas? Kokie klausimai kamuoja tuos, kurie šiandien dirba laisvai samdomais kūrybinių paslaugų tiekėjais? Kuo piktinasi tie, kurie kūrybinę veiklą mato išskirtinai kaip hobį ir netiki jo verslo galimybėmis? Pabandykime paieškoti atsakymų.
Nesu tikras, ar kūrybinės paslaugos yra sritis, kurioje galima užsidirbti: stebėtinai daug video ar foto kūrybos hobiu užsiimančių žmonių gyvena su vidiniu įsitikinimu, kad tai ir yra tik hobis. Štai ką galiu jiems pasakyti: taip, tai ir yra tik hobis, jei nežiūrite į jį kaip į verslą. Siekdami paversti kūrybinę veiklą pastovaus uždarbio šaltiniu jūs neišvengiamai privalote suprasti, kad jūsų veikla yra verslas ir turi būti valdoma kaip toks.
Esu menininkas, o ne verslininkas: nepatikėsite, bet abu šie dalykai gali egzistuoti viename asmenyje. Kaip bebūtų, nesate vieni: net ir ne kūrybinių paslaugų verslininkams kartais yra sunku pripažinti, kad jie - iš tiesų verslininkai. Šis žodis neša daug stereotipų, su kuriais ne visuomet norisi tapatintis, tačiau tik jūs galite nuspręsti kokiu verslininku būsite.
Niekas neuždirba iš kūrybinių paslaugų: šia abejone dažniausiai dalinasi žmonės, kurių socialinis burbulas neišeina toliau feisbuko freelancerių ribų. Socialinių tinklų įrašai, kuriuose needukuoti klientai ieško kūrybinių paslaugų už centus, o jų komentaruose zuja desperatiški “productionai” ir laisvai samdomi kūrėjai, siūlantys savo paslaugas už nieką, iš tiesų gali sukurti tragišką rinkos įspūdį. Privalome prisiminti, kad egzistuoja pasaulis už feisbuko ribų, o rimti klientai dažniausiai neieško darbuotojų “Freelancerių darbo pasiūlymai” grupėje. Taip pat kviečiu suvokti, kad kūrėjai, zujantys tokių įrašų komentaruose, dažnai yra būtent tie menininkai, kuriems trūksta verslo valdymo žinių. Viso to rezultate matome kalną vidutinio lygio kūrėjų, kurie galbūt ir atlieka visai neblogą techninį ar kūrybinį darbą, tačiau neturėdami kūrybinio verslo valdymo žinių taip ir lieka desperatiškoje pozicijoje, kur yra priversti kiekvieną dieną kovoti dėl kelių šimtų eurų. Stebėkite ir mokykitės ko nereikia daryti.
Nenoriu visą gyvenimą filmuoti/fotografuoti vestuvių ir renginių: ir vėl nepatikėsite - jūs galite pasirinkti kokias kūrybines paslaugas teikiate! Pasirinkdami užsiimti kūrybinėmis paslaugomis jūs neabejotinai galite pasirinkti nišą, kurioje dirbsite. Renginių videografija ar fotografija - tai tik viena iš galimų nišų. Vestuvės - dar kita niša. Video ir foto produkcijos specializacijų pasirinkimas yra toks platus, kad neužtektų viso šio straipsnio jūsų galimybėms išvardinti. Svarbiausia, kad jau žinote ko nenorite. Dabar galite pradėti planuoti kaip pasieksite tai, ko norite iš tiesų.
Nežinau kaip susirasti klientų: dažnas pareiškimas, kuris palieka kūrėjo lūpas jam pradėjus keliauti verslo valdymo link. Klientų pritraukimas - viena iš verslo valdymo dalių, kuri neveikia be dar keletos verslo valdymo elementų. Jei esate nusiteikę savo kūrybinę veiklą paversti verslu, pradėkite nuo prekės ženklo formavimo ir marketingo strategijos. Jei nežinote kaip tai padaryti - užsisakykite individualaus kūrybinio verslo valdymo konsultaciją.
Nemanau, kad kūrybinės paslaugos kuria vertę, už kurią apsimokėtų mokėti: gal ir nieko blogo, kad taip galvojate, nes ne jūs savo paslaugų vertę ir sprendžiate. Kaip ir bet kuriame versle, kūrybinių sprendimų vertę nustato konkrečios kliento problemos svarba ir pokytis, kurį galite jam sukurti savo paslaugų pagalba. Apie tai daugiau rašoma šiame Kūrybinio Proto straipsnyje.
Nesu toks geras specialistas, kad pardavinėčiau savo paslaugas: visiškai gali būti, kad taip ir yra. Laimei, šiandien edukacija yra prieinama bene visiems. Net jei ir esate jau puikus kūrybinis specialistas, privalote edukuotis toliau (ir nesakykite, kad tobulėjimui yra ribos). Kūrybinis Protas čia jums gali būti naudingas taip: čia rasite pradedantiesiems videografams skirtus kursus, individualių pamokų galimybę ir daugybę straipsnių bei video turinio, kuris gali padėti jums judėti tolyn.
Esu puikus specialistas, bet niekas nenori mokėti man tiek, kiek kainuoju: dažniausiai tai sako laisvai samdomi kūrybinių paslaugų tiekėjai, kurių valandinis įkainis pasiekė rinkos kainų viršūnę. Taip, jūs galite būti puikus specialistas savo nišoje ir vis tiek neturėti klientų, nes taikotės ne į tuos klientus arba nemokate parduoti savo paslaugų taip, kad klientas gebėtų suvokti tikrąją jų vertę. Jums Kūrybinis Protas gali padėti labiausiai.
Noriu ištobulinti savo kūrybines paslaugas, o tik tada imtis verslo: puikus planas, tačiau turėkite omenyje, kad kūrybinis tobulėjimas neturi pabaigos termino. Jei klaustumėte manęs, rekomenduočiau pasistatyti kūrybinius pamatus ir tobulinti juos kartu su verslo valdymo įgūdžiais.
Lietuvos rinka perpildyta: apie tai, kodėl jūs klystate, Kūrybinis Protas jau rašė šiame straipsnyje.
Neturiu geros įrangos, kad galėčiau parduoti savo kūrybą už pinigus: įranga yra svarbu, tačiau ne taip svarbu, kaip galite pagalvoti. Apie tai kalbame štai šiame straipsnyje.
Nežinau kaip nustatyti savo valandinį įkainį: kad ir kaip nemėgstu valandinio įkainio, jį nusimatyti ir retkarčiais pritaikyti vis tiek reikia. Tačiau tai nėra geriausias būdas, kaip galite įkainoti savo paslaugas. Apie tai Kūrybinis Protas rašo šiame straipsnyje.
Aš pats geriausiai žinau ką daryti: šis požiūris nurodo, kad nesate tikslinė Kūrybinio Proto auditorija. Čia renkasi žmonės, kurie tiki nuolatiniu tobulėjimu, mokymusi iš pasaulinių praktikų, sąmoningumu ir introspektyvaus požiūrio nauda. Jei tikite, kad pats geriausiai žinote kaip užvaldyti pasaulį - mes mielai stebėsime jus iš šono ir gal net pasimokysime, jei bus iš ko.
Kaip ir kūrybinis tobulėjimas, taip ir šis sąrašas neturi galo. Drąsiai klauskite to, kas aktualu jums, kelkite abejones ir jas sklaidykite. Naujai papildytus klausimus bei atsakymus į juos rasite šio straipsnio atnaujinimuose.
Iki susimąstymų.